T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

İlimizde Bitkisel Üretimin Planlamasına Yönelik Teknik Komite Toplantısı Gerçekleştirildi

Yayın Tarihi : 25.04.2024

​               Muş'ta Bitkisel Üretimin Planlamasına Yönelik Teknik Komite Toplantısı, Vali Yardımcısı Tahir Yıldız başkanlığında, teknik komite üyelerinin katılımlarıyla İl Müdürlüğümüz toplantı salonunda gerçekleştirildi.

5488 sayılı Tarım Kanununun 7.maddesine istinaden hazırlanan "Tarımsal Üretimin Planlaması "Hakkında Yönetmelik, Uygulama Esasları, Tebliğler vs. ilgili mevzuat gereğince düzenlenen toplantıda İlimizin Bitkisel Üretim planlamasının uygulanabilirliği açısından yol ve yöntemler ile birlikte hangi ürünlerin İlimiz açısından önemli olacaği konuları değerlendirildi.

İl Müdürümüz Mehmet Gün, Bitkisel Üretimin planlaması ve değerlendirilmesi ile yerelde İlimizin, genelde ise Ülkemizin Bitkisel Üretiminin planlanmış olacağını ve bundan sonraki süreçte de planlama dâhilinde belirlenecek yol haritası doğrultusunda hareket edileceğini söyledi.

Daha sonra Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Samet Aşkın tarafından Bitkisel Üretimin Planlanması,  konusunda bilgilendirme sunumları yapıldı

Toplantıya Vali Yardımcısı Tahir Yıldız, Tarım ve Orman İl Müdürümüz Mehmet Gün, İl Müdür Yardımcısı Eşref Süne, MAUN Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Karadağ,Bakanlığımız  Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğünden Halil Tekelioğlu, Davut Gür, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağ. Şb. Müdür V. Samet Aşkın, Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü Yasin Aydın, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdür V. Sami Akan, DATAEM temsilcisi Dr. Halit Karagöz, DSİ 172.Şube Müdür V. Bakan Yıldırım, İl Özel İdaresi temsilcisi Şube Müdürü Ahmet Ayman, Ziraat odası başkanı Hakim Yıldırım, Muş Pancar Ek. Bir. Başkanı Ramazan Yentür, Damızlık Sığır Yet. Bir. Başkan V. Necat Emre, Ulukaya Gölköy Su Üretim .Kalkınma Kooperatif Ɓaşkanı Tahsin Tetik ve Tarımsal Üretim planlama birim sorumlusu Ziraat Mühendisi Şehmus Meşe katıldı.