T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Tarım ve Orman İl Müdürlüğümüzde Tarımsal Üretimin Planlanması Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi

Yayın Tarihi : 5.03.2024

​                14 Eylül 2023 tarihinde yayımlanan  yönetmelik gereğince Tarımsal Üretimin Planlanması kapsamında Bakanlığımız tarafından İl bilgilendirme toplantıları gerçekleştirildi. Bu kapsamda;

İl Müdürlüğümüz bünyesinde; İl Müdür Vekili Eşref Süne, Şube Müdürlerimiz ve kurum personelimizin katılımlarıyla İl Müdürlüğümüz konferans salonunda “Tarımsal Üretimin Planlanması" Bilgilendirme Toplantısı düzenlendi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunuşuyla başlayan toplantıda Tarım ve Orman İl Müdür Vekili Eşref Süne açış ve bilgilendirme konuşması gerçekleştirdi.

Daha sonra toplantıda Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Samet Aşkın, Hayvan Sağlığı, Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şubesinden Hayvansal Üretim Planlama Sorumlusu Necdet Sığlan, Yüksek Su Ürünleri Mühendisi  Garip Atay sunumlarını gerçekleştirerek “Tarımsal Üretimin Planlanması Yönetmeliği" ve işleyişin nasıl gerçekleştirileceği hakkında kurum personeline detaylı bilgilendirme yapılarak, İş takvimi,  yapılan ve yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgiler verildi. 

Yapılan sunumların ardından soru-cevap kısmına geçilerek program sona erdi.