T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

2024 YILI İL KOORDİNASYON VE İSTİŞARE TOPLANTILARINA BAŞLANDI

Yayın Tarihi : 23.01.2024

​      15-19 Ocak Tarihleri arasında Tüm İlçelerimizde Yapılacak İl Koordinasyon ve İstişare Toplantılarının ilki Malazgirt İlçemizde gerçekleştirildi.

İl Müdürümüz Mehmet Gün başkanlığında gerçekleştirilen koordinasyon toplantısında 2023 yılında yapılan faaliyetler değerlendirilerek, 2024 yılında uygulanacak faaliyetler ve projelerle ilgili olarak İl Müdür Yardımcımız, Şube Müdürleri, İlçe Müdürleri, Hukuk Birim sorumlusu , Döner Sermaye Birim Sorumlusu ve Üretim Planlaması birim Sorumluları katıldı.

İl Müdürümüz Mehmet Gün, toplantıda yaptığı açıklamada "Ülkemizde tarım ve gıda alanında meydana gelen gelişmeler, dünyadaki değişim ve eğilimlerle birlikte, bizlerde günümüz ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde üretimi arttırma ve planlama gayreti içerisinde olmamız gerekiyor. Bu kapsamda il ve ilçelerimize uygun hazırladığımız ve uygulanmakta olan projelerimizin yanında yeniliklere de ihtiyacımız olacak. Mevsim ile birlikte üreticilerimiz üretim alanlarında bakım ve besleme faaliyetlerini yürütecek, bu nedenle arazi çalışmalarını teknik personelimizle etkin bir şekilde yürüterek üreticilerimizin talep ve ihtiyaçlarına cevap verelim." dedi. 

Toplantıda Malazgirt İlçe Müdürü Erdem TAŞKESEN, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Samet AŞKIN, Hukuk Hizmetleri Birim Sorumlusu Avukat Nilgün TOPRAK, sunumlarını gerçekleştirdiler.

Daha Sonra İl Müdürümüz Mehmet GÜN, il Müdür Yardımcımız Eşref SÜNE ve Malazgirt İlçe Müdürü Erdem TAŞKESEN ile beraber Malazgirt ilçe Müdürlüğümüzde görevli Kurum personelleri ile bir araya geldiler. Burada da Üretim Planlaması birim Sorumlusu Şehmuz MEŞE ve Kırsal kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Nimetullah BÜTE Kırsal Kalkınma yatırımları ile Üretim planlaması konularında tüm personellere bilgilendirme sunumları gerçekleştirdiler.

Toplantı, karşılıklı görüş alış verişiyle sona erdi.