T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

​İlimizde Tarımsal Üretimin Planlamasına Yönelik Teknik Komite Toplantısı Gerçekleştirildi

Yayın Tarihi : 20.12.2023

          Muş'ta Tarımsal Üretimin Planlamasına Yönelik Teknik Komite Toplantısı, Vali Yardımcısı Mustafa Batuhan Alpboğa başkanlığında, teknik komite üyelerinin katılımlarıyla Valilik toplantı salonunda gerçekleştirildi.

5488 sayılı Tarım Kanununun 7.maddesine istinaden hazırlanan "Tarımsal Üretimin Planlaması "Hakkında Yönetmelik, Uygulama Esasları, Tebliğler vs. ilgili mevzuat gereğince düzenlenen toplantıda Tarımsal Üretim planlaması, hayvansal ve su ürünleri üretim planlaması rehberleri ve ilimizde yatırım şartları değerlendirildi.

İl Müdürümüz Mehmet Gün, Tarımsal Üretimin planlaması, sözleşmeli üretim ve yatırım şartlarının değerlendirilmesi ile yerelde İlimizin, genelde ise Ülkemizin Tarımsal Üretiminin planlanmış olacağını ve bundan sonraki süreçte de planlama dâhilinde belirlenecek yol haritası doğrultusunda hareket edileceğini söyledi.

Daha sonra birim sorumlumuz tarafından Hayvancılık ve Su Ürünlerinde Üretimin Planlanması, Sözleşmeli üretim konularında bilgilendirme sunumları yapıldı

Toplantıya Vali Yardımcısı Mustafa Batuhan Alpboğa, Tarım ve Orman İl Müdürümüz Mehmet Gün, İl Müdür Yardımcısı Eşref Süne, MAUN Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Karadağ, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağ. Şb. Müdür V. Samet Aşkın, Hayvan Sağlığı, Yet.ve Su Ürünleri Şube Müdür Vekili Ahmet Manap, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdür V. Sami Akan, DATAEM temsilcisi Dr. Halit Karagöz, DSİ 172.Şube Müdür V. Mehmet Erdoğan, İl Özel İdaresi temsilcisi Şube Müdürü Ahmet Ayman, Ziraat odası başkanı Hakim Yıldırım, Muş Pancar Ek. Bir. Başkanı Ramazan Yentür, Damızlık Sığır Yet. Bir. Başkanı Cemal Aral, Ulukaya Gölköy Su Üretim .Kalkınma Kooperatif Ɓaşkanı Tahsin Tetik ve Tarımsal Üretim planlama birim sorumlusu Ziraat Mühendisi Şeyhmus Meşe katıldı.​