T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

TARSİM Genel Müdürü Bekir Engürülü ve Heyeti İl Müdürlüğümüzü Ziyaret Ettiler

Yayın Tarihi : 13.12.2023

Tarım Sigortaları Havuz İşletmesi (TARSİM) Genel Müdürü ve TARSİM Yönetim Kurulu Üyesi Bekir Engürülü, Genel Müdür Yardımcısı Tufan Özel, Hayvan Hayat Sigortaları Grup Müdürü Orhan Sarıtepe, Bitkisel Ürün Sigortaları Grup Müdürü Ertuğrul Çelik ve Tarsim Erzurum Bölge Müdürü Erkan Gür, İlimizdeki ziyaretleri kapsamında İl Müdürümüz Mehmet Gün'ü makamında ziyaret ettiler.

Gerçekleştirilen ziyarette, Devlet Destekli Tarım Sigortaları Sistemi'nin yurt genelinde yaygınlaştırılması, üretici ve yetiştiricilerin talep ve beklentilerinin tespit edilmesi, paydaş kurumlarla olan iş birliğinin geliştirilmesi ve Erzurum Bölge Müdürlüğü'ne bağlı iller özelinde sigortanın yaygınlaştırılarak,  yapılabilecek çalışmalar hakkında karşılıklı görüşmeler gerçekleştirilerek istişarelerde bulunuldu.

İl Müdürümüz Mehmet Gün, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek TARSİM Genel Müdürü Bekir Engürülü ve beraberindekilere ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

Daha sonra  il Müdürümüz heyete eşlik ederek Valimiz Avni Çakır'ı makamında ziyaret ettiler. Yapılan ziyaretin ardından heyet Bitkisel ve Hayvansal üretim potansiyeli yüksek olan Bulanık ilçemize geçilerek burada yoğun katılımlı üretici ve yetiştiricilirimizle bir program gerçekleştirildi, gerçekleştirilen programda TARSiM hakkında sunumlar yapıldı.

Program soru cevapların ardından sona erdi