T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

İL MÜDÜRÜMÜZ MEHMET GÜN İLİMİZ ZİRAAT ODASI BAŞKANLARI, BİRLİK BAŞKANLARI VE KOOPERATİF BAŞKANLARI İLE BİR ARAYA GELDİ.

Yayın Tarihi : 17.8.2022

             İl Müdürümüz Mehmet Gün, İl Müdür Yardımcımız Eşref Süne ve Şube Müdürlerimiz İl/İlçe Ziraat Odası Başkanları, Birlik ve Kooperatif başkanlarıyla bir araya geldiler.

Düzenlenen toplantıda İl Müdürümüz Mehmet Gün, gündemde olan konularla ilgili daha önce yapılan toplantılarda Bakanlığımıza iletilmek üzere hazırlanan sorunlar ve bunlardan çözüme kavuşan konular üzerinde bilgiler verdi. Ayrıca İl Müdürlüğümüzce tespit edilen sorunları aktardı.

İl Müdürümüz Mehmet Gün yaptığı açıklamada; ""Muş ekonomisinde tarım ve hayvancılık çok önemli bir yere sahiptir. "Muş' ta tarım ve hayvancılığın gelişimine katkı sağlayan tüm Oda, Birlik ve Kooperatifler ile sürekli diyalog halinde olmayı, varsa sorun ve sıkıntılarımızı dile getirerek çözüm üretmeyi arzu ediyoruz. Bu anlamda Muş tarımının güçlenmesi ve başarıya ulaşması için sektörel paydaşların birlikte hareket ederek sorumluluğu paylaşmaları gerekmektedir. Bu konuda biz İl Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak her zaman desteğe hazırız. Toplantıdan amacımız İlimizin tarımdaki sorunlarını, problemlerini ortaklaşa belirlemek ve çiftçimize hizmet etmektir" dedi.

Daha sonra İl Müdürlüğümüzce 2021-2022 yıllarında uygulanan Projelerle ilgili yapılan bilgilendirmelerden sonra, toplantıya katılan Ziraat Odası Başkanları, Birlik Başkanları ve Kooperatif Başkanları kendi alanlarında belirledikleri sorunları ve çözüm önerilerini toplantıda dile getirmeleri sonrasında toplantı sona erdi.