T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

TARIM SEKTÖRÜ PAYDAŞLARI İLE TARIMIN SORUNLARI GÖRÜŞÜLDÜ

Yayın Tarihi : 16.08.2022

            İl Müdürümüz Mehmet Gün başkanlığında Bakanlığımıza bağlı ve ilgili kuruluşların temsilcileri ile 'tarım ve hayvancılığın sorunları ve çözüm önerileri' ile alakalı bir toplantı düzenlendi.

İl Müdürlüğümüzde düzenlenen toplantıya Tarımsal ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) İl Koordinatörü, Muş Devlet Su İşleri Müdürü (DSİ), Muş Orman İşletme Müdürü, Doğa Kuruma ve Milli Parklar Şube Müdürü, Meteoroloji Müdürü ve Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Şube Müdürü katıldı.

Toplantıda İl Müdürümüz Mehmet Gün; daha önce yapılan toplantılarda bakanlığımıza iletilmek üzere hazırlanan sorunlar ve bunlardan çözüme kavuşan konular üzerinde ayrıntılı bilgiler verdi. Ayrıca İl Müdürlüğümüzce ilimizin gıda, tarım ve hayvancılık durumu ile tamamlanan projeler ve 2022 yılında yapılacak faaliyetler ile gerçekleştirilecek projeler hakkında bilgiler aktardı.

Daha sonra toplantıya katılan Bakanlığımıza bağlı ve ilgili kuruluşların temsilcileri ile ilimizin gıda tarım ve hayvancılık konularında genel bir değerlendirme yapılarak toplantı sona erdi.