T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Makine Ekipman Kontrolleri Yapılıyor

Yayın Tarihi : 9.8.2022

           İl Müdürümüz Mehmet Gün, Bakanlığımız Tarım Reformu Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Bireysel Sulama Sistemleri ve Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırımlarının Desteklenmesi kapsamında %50 hibe desteği alan ilimiz Merkez İlçeye Bağlı Körpeağaç köyü çiftçilerini ziyaret ederek, dağıtımı gerçekleştirilen Bireysel Sulama Sistemleri ve Makine Ekipmanları kontrol ederek incelemelerde bulundu.

  Konu ile ilgili değerlendirmede bulunan İl Müdürümüz Mehmet Gün;  ilimiz son yıllarda tarımsal alanda önemli bir gelişme göstermekte, her geçen gün yeni yatırımlarla birlikte ilimizin tarımsal üretimi artmakta ve tarımsal altyapısı güçlenmektedir. Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırımlarının Desteklenmesi ile Bireysel Sulama Sistemleri proje yatırımlarımızın İlimize, Bölgemize ve Ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum" dedi.

 Kontroller sırasında Çiftçiler, böyle bir desteklemeden dolayı memnun olduklarını söyleyerek,  teşekkür ettiler.

 İl Müdürümüz Mehmet Gün daha sonra Körpeağaç köyünde bulunan şeker pancarı üretim alanlarını gezerek, sulama ve çapalama yapan üreticileri ziyaret etti. Burada üreticilerle sohbet eden gün, üretimin her aşamasında çiftçinin yanında olduklarını belirterek, şeker pancarı üretimine yönelik çalışmaları ve çabaları için çiftçileri tebrik etti.