T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

İL MÜDÜRÜMÜZ MEHMET GÜN BULANIK İLÇESİNİ ZİYARET ETTİ

Yayın Tarihi : 7.07.2022

                                                      İl Müdürümüz Mehmet Gün, beraberindekilerle Bulanık ilçesinde çeşitli ziyaretlerde bulundu.

İl Müdürümüz Mehmet Gün, İl Müdür Yardımcımız Dr. Ferit Yıldız, Şube Müdürümüz Samet Aşkın ve İlçe Tarım Müdürü         Fırat Özoğul ile Bulanık Ziraat Odası Başkanı Nevzat Taşdemir ve Bulanık Malazgirt Süt Üreticileri Birliği Başkanı Bedrettin Ziyalı'yı makamlarında ziyaret etti.

İl Müdürümüz Gün, Tarım ve Orman Bakanlığının faaliyetleri çerçevesinde uygulanan projeler, yürütülen çalışmaları konusunda tarım paydaşlarımızla istişarelerde bulundu.

Bulanık Ziraat Odası Başkanı Nevzat Taşdemir ve Bulanık Malazgirt Süt Üreticileri Birliği Başkanı Bedrettin Ziyalı, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "İl Müdürümüz Mehmet Gün'e teşekkür ettiler.

Daha sonra Bulanık İlçe Tarım Müdürlüğüne geçerek, İlçe Tarım Müdürü Fırat Özoğlu ve Personeller ile sohbet edip, ilçede yürütülen faaliyetler ve planlanan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Gün, ilçede mevcut tarımsal kaynakların kullanım durumu, destekleme ödemeleri, yürütülen çalışmalar ve Bakanlığımızca uygulanan projeler olmak üzere özellikle tarımsal üretimin artırılması, tarımsal mekanizasyona geçilmesi, istihdamın artırılmasını öngören DAP Bölge Kalkınma idaresi Başkanlığının 2023 yılında tarım ve hayvancılık sektöründe desteklenecek projeleri belirlemek üzere kamu kurum ve kuruluşlarından proje almaya başladığını ve proje başvurularının 22 Temmuz 2022 Cuma günü mesai bitimine kadar yapmaları gerektiğini söyledi.

Vatandaşlara karşı daima hoşgörülü ve nezaket kuralları çerçevesinde yaklaşmanın önemine vurgu yapan Gün; Özellikle bölgemizde çiftçi ve üreticilerin Tarımsal alanda bilgiyi istediklerini söyleyerek. Ziraat Mühendislerimiz, Veteriner Hekimlerimiz ve ilgili tüm personellerimizin, gıda tarım ve hayvancılık konulularında kendi alanlarında çiftçi ve üreticilerimizin bilgilendirilmesinde sorumluluk sahibi olmaları gerektiğini belirterek, mesai mefhumu gözetmeksizin çalışan Bulanık İlçe Tarım ve Orman Müdürü Fırat Özoğlu ve Personellerine teşekkür etti.