T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

İL MÜDÜRÜMÜZ MEHMET GÜN'DEN MALAZGİRT'E ZİYARET

Yayın Tarihi : 7.7.2022

                    İl Müdürümüz Mehmet Gün, beraberindekilerle Malazgirt ilçesinde çeşitli ziyaretlerde bulundu.

İl Müdürümüz Mehmet Gün, beraberindeki İl Müdür Yardımcımız Dr. Ferit Yıldız, Şube Müdürümüz Samet Aşkın ve İlçe Tarım Müdürü Erdem Taşsöken ile Malazgirt Kaymakamı Yiğit Yaşar Demirer, Malazgirt Belediyesi Başkanı Cengiz Altın, ve Malazgirt Ziraat Odası Başkanı Tahsin Kılıç'ı makamlarında ziyaret etti.

İl Müdürümüz Gün, Tarım ve Orman Bakanlığının faaliyetleri çerçevesinde uygulanan projeler, yürütülen çalışmalar ve kurum hizmetleri hakkında bilgiler verdi.
Malazgirt Kaymakamı Yiğit Yaşar Demirer ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "İl Müdürümüz Mehmet Gün, nezaket ziyaretinde bulunarak bizleri onurlandırmışlardır. Kendilerine ve ekibine teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Buradan Belediye Başkanı Cengiz Altın ve Ziraat Odası Başkanı Tahsin Kılıç'ı da ziyaret eden Gün daha sonra Malazgirt İlçe Tarım Müdürlüğüne geçerek, İlçe Tarım Müdürü Erdem Taşsöken ve Personeller ile sohbet edip, ilçede yürütülen faaliyetler ve planlanan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Gün, ilçede mevcut tarımsal kaynakların kullanım durumu, destekleme ödemeleri, yürütülen çalışmalar ve Bakanlığımızca uygulanan projeler olmak üzere özellikle tarımsal üretimin artırılması, tarımsal mekanizasyona geçilmesi, istihdamın artırılmasını öngören DAP Bölge Kalkınma idaresi Başkanlığının 2023 yılında tarım ve hayvancılık sektöründe desteklenecek projeleri belirlemek üzere kamu kurum ve kuruluşlarından proje almaya başladığını ve proje başvurularının 22 Temmuz 2022 Cuma günü mesai bitimine kadar yapmaları gerektiğini söyledi.

Vatandaşlara karşı daima hoşgörülü ve nezaket kuralları çerçevesinde yaklaşmanın önemine vurgu yapan Gün; Özellikle bölgemizde çiftçi ve üreticilerin Tarımsal alanda bilgiyi istediklerini söyleyerek. Ziraat Mühendislerimiz, Veteriner Hekimlerimiz ve ilgili tüm personellerimizin, gıda tarım ve hayvancılık konulularında kendi alanlarında çiftçi ve üreticilerimizin bilgilendirilmesinde sorumluluk sahibi olmaları gerektiğini belirterek, mesai mefhumu gözetmeksizin çalışan Malazgirt İlçe Tarım ve Orman Müdürü Erdem Taşsöken ve Personellerine teşekkür etti.