T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Gün, Varto İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünü Ziyaret etti.

Yayın Tarihi : 6.7.2022

            İl Müdürümüz Mehmet Gün, il genelinde yürütülen çalışmaları yerinde incelemek için ziyaretlerine devam ediyor. Bu kapsamda 6 Temmuz 2022 tarihinde Varto İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünü ziyaret eden Gün, ilçe müdürü ve personellerden çalışmaları hakkında bilgi aldı.

        Ziyarette konuşan İl Müdürümüz Mehmet Gün, ilçede mevcut tarımsal kaynakların kullanım durumu, destekleme ödemeleri, yürütülen çalışmalar ve Bakanlığımızca uygulanan projeler olmak üzere özellikle tarımsal üretimin artırılması, tarımsal mekanizasyona geçilmesi, istihdamın artırılmasını öngören DAP Bölge Kalkınma idaresi Başkanlığının 2023 yılında tarım ve hayvancılık sektöründe desteklenecek projeleri belirlemek üzere kamu kurum ve kuruluşlarından proje almaya başladığını ve proje başvurularının 22 Temmuz 2022 Cuma günü mesai bitimine kadar yapmaları gerektiğini söyledi.

Vatandaşlara karşı daima hoşgörülü ve nezaket kuralları çerçevesinde yaklaşmanın önemine vurgu yapan Gün; Özellikle bölgemizde çiftçi ve üreticilerin Tarımsal alanda bilgiyi istediklerini söyleyerek. Ziraat Mühendislerimiz, Veteriner Hekimlerimiz ve ilgili tüm personellerimizin, gıda tarım ve hayvancılık konulularında kendi alanlarında çiftçi ve üreticilerimizin bilgilendirilmesinde sorumluluk sahibi olmaları gerektiğini belirterek, mesai mefhumu gözetmeksizin çalışan Varto İlçe Tarım ve Orman Müdürü Çiğdem Özer ve Personellerine teşekkür etti.