T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

İL MÜDÜRÜMÜZ MEHMET GÜN'DEN KORKUT İLÇESİNE ZİYARET

Yayın Tarihi : 6.7.2022

             İl Müdürümüz Mehmet Gün, İl Müdür Yardımcılarımız Dr. Ferit Yıldız ve Mehmet Gündoğdu, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Samet aşkın ve İlçe Tarım Müdürü İbrahim Hasdemir ile birlikte Korkut Kaymakamı Oğuzhan Ocak'ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette Bakanlığımızın faaliyetleri çerçevesinde müdürlüğümüzce ilimizde uygulanan projeler, yürütülen çalışmalar ve kurumsal işlemler hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.

 

Kaymakam Ocak: "Kaymakamlığımıza nezaket ziyaretinde bulunan Muş İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Gün bizleri onurlandırmışlardır. Kendilerine ve ekibine teşekkür ediyoruz" diyerek, ziyaretlerinden duyduğu memnuniyetlerini dile getirdiler.

İl Müdürümüz Mehmet Gün Korkut Kaymakamlığından sonra İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğüne geçerek Korkut İlçe Tarım Müdürü İbrahim Hasdemir ve Personeller ile sohbet ederek, ilçede yürütülen faaliyetler ve planlanan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Gün, ilçede mevcut tarımsal kaynakların kullanım durumu, destekleme ödemeleri, yürütülen çalışmalar ve Bakanlığımızca uygulanan projeler olmak üzere özellikle tarımsal üretimin artırılması, tarımsal mekanizasyona geçilmesi, istihdamın artırılmasını öngören DAP Bölge Kalkınma idaresi Başkanlığının 2023 yılında tarım ve hayvancılık sektöründe desteklenecek projeleri belirlemek üzere kamu kurum ve kuruluşlarından proje almaya başladığını ve proje başvurularının 22 Temmuz 2022 Cuma günü mesai bitimine kadar yapmaları gerektiğini söyledi.

Vatandaşlara karşı daima hoşgörülü ve nezaket kuralları çerçevesinde yaklaşmanın önemine vurgu yapan Gün; Özellikle bölgemizde çiftçi ve üreticilerin Tarımsal alanda bilgiyi istediklerini söyleyerek. Ziraat Mühendislerimiz, Veteriner Hekimlerimiz ve ilgili tüm personellerimizin, gıda tarım ve hayvancılık konulularında kendi alanlarında çiftçi ve üreticilerimizin bilgilendirilmesinde sorumluluk sahibi olmaları gerektiğini belirterek, mesai mefhumu gözetmeksizin çalışan Korkut İlçe Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Hasdemir ve Personellerine teşekkür etti.