T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

İl Müdürümüz Ziyaret Köyünde Çiftçilerle Bir Araya Geldi

Yayın Tarihi : 24.6.2022

            İl Müdürümüz Mehmet Gün çiftçi ziyaretleri kapsamında merkeze bağlı Ziyaret köyü çiftçileriyle bir araya gelerek onların sorunlarını dinledi. Köyde düzenlenen toplantıya, İl Müdürümüz Mehmet Gün, Hayvan Sağlığı, Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü Ahmet Manap, Ziyaret Köyü Muhtarı ve çok sayıda çiftçi katıldı.

Ziyaret Köyünde yapılan çiftçi ziyaretinde İl Müdürümüz Mehmet Gün, Çiftçiler ile sohbet ederek Bakanlığımızın ve İl Müdürlüğümüzün çalışmalarını anlattı. Çiftçilerin sorun ve sıkıntılarının da dile getirildiği toplantıda İl Müdürümüz Gün; "Bu gün burada oluşumuzun sebebi, sizlerle bir araya gelmektir. Bizleri burada ağırladığınız gibi bizler de çiftçilerimizi il Müdürlüğümüzde ağırlamaktan onur duyarız. Dolayısıyla çiftçilerimiz sadece sorun veya sıkıntı anında değil, teknik personellerimizden bilgi almak, onlardan faydalanmak, bitkisel ve hayvansal verimi artırmak konusunda belli bir bilinç düzeyi oluşturmak için ilgili şube Müdürlüklerimize gelmenizi bekliyoruz. Sizler yaptığınız tarımsal faaliyetleri bilinçli yaparsanız mutlaka karşılığını alırsınız, ifadelerini kullandı.

Ayrıca İstanbul iline kurbanlık hayvan sevkiyatının da başladığını belirten Gün, "Yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla hayvan nakillerini en hızlı şekilde yaparak, hayvan sahiplerini bekletmemek için kurum olarak gerekli tedbirleri aldık. Aşısı eksik olan ve küpesi bulunmayan hayvanın nakledilmesi mümkün değil"  dedi.

Çiftçiler de ziyaretten dolayı memnuniyetlerini dile getirerek İl Müdürümüz Mehmet Gün'e ve ekibine teşekkür ettiler