T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZDE 'YERELDE UYUM BULUŞMALARI' TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Yayın Tarihi : 23.6.2022

          Göç İdaresi Başkanlığı Uyum ve Birleşmiş Milletler Göç Kuruluşu (IOM) destekleriyle düzenlenen, ev sahibi toplum ile Türkiye'de yaşayan yabancılar arasındaki uyum faaliyetlerinin görünürlüğünün arttırmak, sunulan hak ve hizmetler ile beraber yükümlülükler hakkında bilgilendirme yapmak ve ülkemizde yaşayan yabancıların sosyal uyumunu artırmak amacıyla düzenlenen "Yerelde Uyum Buluşmaları" toplantısı İl Müdürlüğümüzde gerçekleştirildi.

İl Müdürlüğümüz konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıya; İl Müdürümüz Mehmet Gün, İl Müdür Yardımcımız Mehmet Gündoğdu, Şube Müdürlerimiz ve personellerimiz katıldı.  

Toplantı; Muş İl Göç İdaresi Yabancılar ve Uluslararası Koruma Grup Başkanı Emrah Erzurum, Muş İlinde Yaşayan Yabancıların Profilleri ve İl Genelindeki Dağılımı konusundaki sunumu ile başladı.

Ardından Geçici Koruma Gurup Başkanı Mehmet Nuri Toktaş tarafından "Türkiye'de Göç ve Uyum" konusunda katılımcılara bilgilendirme sunumu gerçekleştirildi.

Sunum sonrasında İl Müdürümüz Mehmet Gün, başta Göç İdaresi Müdürlüğü olmak üzere emek veren herkese teşekkür ederek programın tüm paydaşlara faydalı olması temennisinde bulundu.

Muş'ta yaşayan yabancıların güncel durumunun değerlendirildiği toplantı, görüş ve önerilerin ardından son buldu.