T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

HİJYEN EĞİTİMLERİNİ TAMLAYAN 97 KANTİN ÇALIŞANINA SERTİFİKA

Yayın Tarihi : 24.5.2022

                          İl Müdürlüğümüzde hijyen eğitimlerini tamlayan 97 kantin çalışanına törenle sertifikaları verildi.

Düzenlenen sertifika törenine İl Müdürümüz Mehmet Gün, İl Müdür Yardımcısı Dr. Ferit Yıldız, Gıda ve Yem Şube Müdürü Haluk Aydınoğlu ve Kantin Çalışanları katıldı.

Bakanlığımız koordinasyonunda Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığıyla eğitim ve öğretim kurumları bünyesindeki gıda işletmelerinin resmi kontrolünde genel hijyen kurallarına uygun olarak  'Okul Kantinlerine Dair Özel Hijyen Kuralları Yönetmeliği' çerçevesinde kantinde çalışan personellere yönelik 14 Mayıs 2022 tarihinde eğitim verilmiş olup hijyen eğitimini tamamlayan kantin çalışanlarına sertifikaları takdim edildi.

"Çocuklarımızın geleceğimiz olduğunu belirten İl Müdürümüz Mehmet Gün, Okullarda sağlık ve hijyen şartlarının sağlanması ve muhafazasının oldukça önemli olduğunu, Kantin çalışanlarının hijyen eğitimini almaları gerektiğini, bu belgeye sahip olmayanların ise kantinlerde çalışmalarının mümkün olmadığını söyledi. Gün, ayrıca: "Okullarda sağlık ve hijyen şartlarının sağlanması ve muhafazası oldukça önemlidir bu kapsamda Gıda ve Yem Şube Müdürlüğümüz ekiplerince, üretilen ve satışa sunulan gıda maddelerinin güvenilirliğine yönelik yapmış olduğumuz denetimlerimiz tüm hızıyla devam edecektir, dedi.

Gün, tören sonrasında sertifikalarını alan sektör çalışanlarına sertifikalarının hayırlı olmasını diledi.